ANO 9411-4053-2
Series:SMPM
Price:
Product Specifications
| Connector Series | SMPM |
|---|---|
| Termination Type | PCB |
| Gender | Plug |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 65 GHz |
| Connection Method | Smooth Bore |
| PCB Type | Surface Mount |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Gold |
| Dielectric Type | PEEK |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.12 MAX. AT DC-12 GHz; 1.22 MAX. AT 12-16 GHz; 1.92 MAX. AT 16-26 GHz |