ANO 762-202
Series:1.85mm
Price:
Product Specifications
| Terminator Type | Termination |
|---|---|
| Connector Series | 1.85mm |
| Gender | Female |
| Frequency | DC-67 GHz |
| Average Power | 1 Watt |
| Chain | Without Chain |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Insulator | PEI |
| Impedance | 50 Ohm |
| Compliance RoHS | Yes |
| VSWR | 1.20 MAX. DC-18 GHz; 1.30 MAX. 18-40 GHz; 1.35 MAX. 40-67 GHz |