ANO 6212-3037
Series:1.85mm
Price:
Product Specifications
| Connector Series | 1.85mm |
|---|---|
| Cable Type | SR047, SR047TP |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Female |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 67 GHz |
| Mounting Feature | 4 Hole Flange |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PEI |
| Temperature | -55°C to +135°C |