ANO 2611-2131
Series:QMA
Price:
Product Specifications
| Connector Series | QMA |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-141, AFLEX-141AF, HF141, HF141FEP, HF141FEP(W), SR141, SR141 AL/TP, SR141TP, RG402 |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 18 GHz |
| Connection Method | Quick Lock |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Gold |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.25 MAX. at DC-6 GHz |