ANO 2011-2001
Series:0.9mm
Price:
Product Specifications
| Connector Series | 0.9mm |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-047, HF047, HF047FEP, SR047, SR047TP |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 67 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Beryllium Copper Alloy |
| Body Finish | Gold |
| Dielectric Type | PEEK |
| Coupling Nut Material | Stainless Steel |
| Coupling Nut Finish | Passivated |
| Temperature | -55°C to +125°C |