ANO 6212-3068
1.85mm Female Vertical Launch Stripline, 4 Hole Flange, Compression Mount
Product Type:コネクタ
Series:1.85mm
Series:1.85mm
Price:
製品仕様
| Connector Series | 1.85mm |
|---|---|
| Termination Type | PCB |
| Gender | Female |
| Max. Frequency | 65 GHz |
| Mounting Feature | 4 Hole Flange |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Dielectric Type | PEI |
| Temperature | -40°C to +125°C |
| VSWR | 1.35 MAX. |
| PCB Type | Vertical Launch |