ANO 5611-3037
Price:
製品仕様
| Connector Series | 7/16 |
|---|---|
| Termination Type | Field Replaceable Contact |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Threaded |
| Max. Frequency | 6 GHz |
| Mounting Feature | Thread-in |
| Connection Method | Screw-on |
| Terminal Contact Type | Pin |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Silver |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Albaloy |
| Dielectric Type | PTFE |
| Coupling Nut Material | Brass |
| Coupling Nut Finish | Albaloy |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| Low PIM | Yes |
| VSWR | 1.15 MAX. AT DC-4 GHz |