ANO 3111-2054
BNC Male Straight Crimp for RG402 Cable, Black Coupling Nut
Product Type:コネクタ
Series:BNC
Series:BNC
Price:
製品仕様
| Connector Series | BNC |
|---|---|
| Cable Type | RG402 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Crimp |
| Max. Frequency | 3 GHz |
| Connection Method | Standard |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Albaloy |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.20 MAX. AT DC-1 GHz |