ANO 2912-2124
2.92mm Straight Female, Bulkhead Waterproof, Solder for .047 Cable
Product Type:コネクタ
Series:2.92mm
Series:2.92mm
Price:
製品仕様
| Connector Series | 2.92mm |
|---|---|
| Cable Type | AFLEX-047, HF047, HF047FEP, SR047, SR047TP |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Female |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 40 GHz |
| Mounting Feature | Bulkhead – Rear Mount |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PTFE |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.25 MAX. |