ANO 2911-3187
2.92mm Straight Male, Field Replaceable
Product Type:コネクタ
Series:2.92mm
Series:2.92mm
Price:
製品仕様
| Connector Series | 2.92mm |
|---|---|
| Termination Type | Field Replaceable Contact |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Field Replaceable |
| Max. Frequency | 42 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Accept Pin For Socket | 0.012 inch |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Beryllium Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Body Material | Stainless Steel |
| Body Finish | Passivated |
| Dielectric Type | PTFE, PEI |
| Temperature | -55°C to +125°C |