EP610S
Price:
Product Specifications
| Flex Type | Flexible |
|---|---|
| Cable Series | EP |
| Max. Frequency | 6 GHz |
| Velocity of Propagation (%) | 84 |
| Impedance | 50 Ohm |
| Dielectric Type | LD-PTFE |
| Jacket Material | FEP |
| Operating Temp (°C) | -55°C to +150°C |
Price:
| Flex Type | Flexible |
|---|---|
| Cable Series | EP |
| Max. Frequency | 6 GHz |
| Velocity of Propagation (%) | 84 |
| Impedance | 50 Ohm |
| Dielectric Type | LD-PTFE |
| Jacket Material | FEP |
| Operating Temp (°C) | -55°C to +150°C |
Let us help you find the best solutions for your mmWave, microwave and RF needs.
ANOISON offers high performance delay line made from semi-rigid cable in confined space.