ANO 3411-2001
Series:C
Price:
Product Specifications
| Connector Series | C |
|---|---|
| Cable Type | LL-195, RG 141, RG55, RG223, RG58 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Clamp |
| Max. Frequency | 11 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Silver |
| Body Material | Phosphor Bronze |
| Body Finish | Nickel |
| Dielectric Type | PTFE |
| Coupling Nut Material | Brass |
| Coupling Nut Finish | Nickel |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.30 MAX. DC-3 GHz |