ANO 5111-2002-1
N Straight Male Crimp for LMR200 Cable, Body: Silver Plated Brass
Product Type:コネクタ
Series:N-Type
Series:N-Type
Price:
製品仕様
| Connector Series | N-Type |
|---|---|
| Cable Type | LL200 |
| Termination Type | Coaxial |
| Gender | Male |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Crimp |
| Max. Frequency | 6 GHz |
| Connection Method | Screw-on |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Brass |
| Contact Finish | Albaloy |
| Body Material | Brass |
| Body Finish | Silver |
| Dielectric Type | PTFE |
| Coupling Nut Material | Brass |
| Coupling Nut Finish | Silver |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.20 MAX. AT DC-3 GHz; 1.30 MAX. AT 3-6 GHz |