ANO 4111-2025
Cable Solder Joiner, RG402 Cable to RG405 Cable
Product Type:コネクタ
Series:CABLE JOINER
Series:CABLE JOINER
Price:
製品仕様
| Cable Type | RG402, RG405 |
|---|---|
| Connector Series | CABLE JOINER |
| Body Style | Straight |
| Attachment Method | Solder |
| Max. Frequency | 6 GHz |
| Connection Method | Standard |
| Compliance RoHS | Yes |
| Polarity | Standard |
| Impedance | 50 Ohm |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Finish | Silver |
| Body Material | Phosphor Bronze |
| Body Finish | Gold |
| Temperature | -55°C to +125°C |
| VSWR | 1.02 TYP. AT 1 GHz; 1.04 TYP. AT 2.7 GHz |